Blog Firmy NetCan.pl

Kserokopiarka mono czy kolor?

 

Kserokopiarka mono czy kolor? Kserokopiarka w firmie jest niezbędna – to już ustaliliśmy. Wiemy, że powinno to być urządzenie, które ułatwi a często nawet umożliwi nam pracę. Wiemy, że oprócz drukowania, ma ono kopiować, skanować, wysyłać pliki na komputer. Wiemy, że ma być formatu A3. A jaką technologię wydruku powinna posiadać nasza przyszła kserokopiarka?

Czy ma to być kserokopiarka monochromatyczna czy też kserokopiarka z możliwością drukowania i kopiowania w kolorze?

 

Jest to bardzo ważna kwestia, którą należy przemyśleć.

Podejrzewam, że mocnym czynnikiem decydującym o tym, czy wybierzemy kserokopiarkę mono czy kolor będzie (po raz już któryś)...cena, nasze możliwości finansowe w tej materii. W takim przypadku najczęstszym wyborem będą kserokopiarki o technologii wydruku laserowej monochromatycznej, gdyż kserokopiarki mono są po prostu tańsze.

 

A co zamiast ceny powinno być głównym czynnikiem decydującym o wyborze kserokopiarki?

Powinny być nim nasze potrzeby. Powinien być fakt, czy będziemy potrzebowali wydruków i kopii w kolorze czy zadowalające będą dla nas wydruki/kopie czarno – białe. Odpowiadając na pytanie zadane w tytule niniejszego artykułu: jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy kserokopiarkę kolorową.

Dlaczego?

Ktoś może pomyśleć – przecież większość dokumentów, które drukuje się w firmie to faktury i umowy, po co mi więc kserokopiarka kolorowa, która jest droższa. Po co kupować coś na wyrost? Po co wyprzedzać fakty? Kserokopiarki mono są tańsze niż kserokopiarki kolorowe – to fakt. Jednak jeżeli istnieje taka możliwość czy nie warto wstrzymać się z zakupem, aby zorganizować brakującą nam kwotę do kserokopiarki kolorowej?

 

Czy czasami nie warto wstrzymać się chwilę z zakupem, czy nie warto jednak zainwestować w sprzęt drukujący? Czy kserokopiarki mono nie ograniczają w jakiś sposób naszych działań? Mając kserokopiarkę mono z całą pewnością nie wydrukujemy ani nie skopiujemy czegoś w kolorze, natomiast, gdy mamy kserokopiarkę kolorową mamy już chociażby taką możliwość. Nie oznacza to, że należy wykreślić z obiegu kserokopiarki monochromatyczne, bo to nie tak. Jeżeli ktoś jest na 100% pewny, że nie będzie potrzebował druku w kolorze – nic na siłę. Po co ma przepłacać.

 

Swoje przemyślenia odnoszę do sytuacji, w której zastanawiamy się nad wyborem czy kupić kserokopiarkę mono czy kolor. Kiedy mamy taki dylemat zdecydowanie polecam kserokopiarkę kolorową. Dlaczego kserokopiarka kolorowa? Po pierwsze tak jak wspomniałam wyżej kserokopiarka kolorowa otwiera nam zawsze furtkę do druku kolorowego. Kiedy go nie potrzebujemy, po prostu go nie używamy, natomiast kiedy zajdzie taka potrzeba nie mamy problemu, nie musimy szukać pomocy u zewnętrznych drukarni.

 

Co za tym idzie...

Po drugie oszczędzamy czas i pieniądze. Nie biegamy po mieście i nie szukamy kogoś, kto może nam pomóc w danej chwili, ponadto gdybyśmy mieli możliwość (którą daje nam kserokopiarka kolorowa) i wydrukowali czy skopiowali dany dokument u siebie w biurze zrobilibyśmy to na pewno taniej niż w zewnętrznej firmie.

 

Po trzecie czyż nie bardziej profesjonalne są wydruki w kolorze? Czy oferta wydrukowana na czarno – biało nie będzie „brzydsza”, mniej atrakcyjna (przynajmniej dla oka) niż oferta wydrukowana w kolorze. Wydrukowana w pełnych życia barwach. Być może wydaje się to mało istotne, ale jak to mówią ważne jest pierwsze wrażenie. I to nie tylko w bezpośrednich kontaktach międzyludzkich.

 

Po czwarte kiedy będziemy posiadaczami kserokopiarki monochromatycznej a w ostateczności okaże się, że jednak potrzebujemy na stałe wydruków w kolorze, będziemy musieli zainwestować w drugie urządzenie. No chyba, że na dłużej „zaprzyjaźnimy się” z jakąś drukarnią, ale to na pewno będzie zbyt drogie rozwiązanie. Skutek będzie taki, że stracimy na tym „interesie” zdecydowanie więcej, aniżeli byśmy zyskali w momencie gdybyśmy od razu kupili kserokopiarkę kolorową.

 

Podsumowując: jeżeli przymierzamy się do zakupu kserokopiarki najlepiej skontaktować się z serwisem kserokopiarek takim jak np. NetCan.pl, który to jakby to nie zabrzmiało, ułatwi nam poznanie naszych potrzeb w sferze drukowania.

Nauczeni wieloletnim doświadczeniem fachowcy pracujący w profesjonalnym serwisie kserokopiarek wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu oferty dla klienta. Często zwrócą oni naszą uwagę na aspekty, których może sami nie wzięlibyśmy pod uwagę. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi temu tematowi, aby później nie dokładać do interesu więcej niż sobie pierwotnie założyliśmy.