Blog Firmy NetCan.pl

Funkcje kserokopiarki

W jednym z poprzednich artykułów opisałem pokrótce historię powstania kserokopiarki, a co dzisiaj kryje się pod słowem „kserokopiarka”.

Pierwsze analogowe kserokopiarki które zapełniały nasze biura nie były wyposażone w żadne dodatkowe funkcje. Ich główną rolą było wykonanie kopii oryginalnego dokumentu.
Z czasem w naszych biurach pojawiały się nowsze i tańsze w eksploatacji kserokopiarki, czyli laserowe. Jakość ich wydruku i prędkość wykonania kopii były dla większości zaskoczeniem.

 

Rozwój technologiczny wymusił na firmach aby produkowane kserokopiarki, ciągle podążały za najnowszymi trendami w biznesie. Dwaj giganci, zarówno Canon jak i Konica Minolta robili wszystko aby urządzenia były przystosowane do spełnienia wymogów współczesnego biura.

 

                                Kserokopiarki funkcje

 

Jakie funkcje posiadają współczesne kserokopiarki?

Na przestrzeni czasu, pewne udogodnienia stały się standardem. W drukowanie sieciowe, dupleks ( automatyczne drukowanie dwustronne ), automatyczny dwustronny podajnik oryginałów, duży dotykowy wyświetlacz z polskim menu ( która ułatwia i przyśpiesza pracę ) wyposażona jest każda dobra, nowoczesna kserokopiarka.

A co jeśli poszukujemy czegoś bardziej zaawansowanego? Czegoś co stanie się centralnym urządzeniem?

I tutaj zarówno kserokopiarki Canon jak i Konica Minolta spełnią nasze oczekiwania. Wielofunkcyjne kopiarki podłączone do wewnętrznej sieci internetowej umożliwią nam m.in.

  • skanowanie bezpośrednio z poziomu kserokopiarki na adres e-mail czy udostępnionego folder ( w dwóch ruchach jesteśmy w stanie otrzymać na skrzynkę elektroniczną zeskanowany dokument )
  • wysyłanie skanów nie tylko w formacie JPEG, TIFF czy PDF. Otwarte formaty takie jak Office Open XML (PowerPoint, Word ) lub przeszukiwalny PDF/XPS są dostępne bezpłatnie.
  • usługi oparte na chmurze
  • drukowanie z urządzeń mobilnych ( Andriod, IOS )

Możliwości personalizacji

Bardzo często stoimy przed dylematem: „ W biurze potrzebna jest kolorowa kserokopiarka, ale za chwilę każdy będzie drukował i kopiował w kolorze, bez mojej zgody”.
I tutaj mamy kilka rozwiązań. Najciekawiej w tym elemencie prezentują się kserokopiarki Canon. Po zainstalowaniu kilku bezpłatnych aplikacji MEAP na naszym urządzeniu mamy możliwość personalizacji kserokopiarki w zależności od naszych potrzeb ! Są tam dostępne m.in. takie elementy jak:

  • całkowite odebranie użytkownikowi możliwości drukowania/kopiowania w kolorze ( tylko w czerni )
  • nadanie limitów poszczególnym użytkownikom
  • udostępnienie możliwości (tylko i wyłącznie)  skanowania ( użytkownik nie wykona kopii ani wydruku )

 

Kserokopiarki funkcje mobilne

 

Raportowanie – skrócenie czasu reakcji serwisu !

Kserokopiarki które pracują jako drukarki sieciowe i podłączone są do wewnętrznej sieci, mogą wysyłać bezpośrednio do serwisu wiadomości o kończących się materiałach eksploatacyjnych, obecnych awariach czy zacięciach. Dzięki temu rozwiązaniu moja firma skróciła czas reakcji serwisu aż o 40% ! Co dzięki temu uzyskał klient ? Przede wszystkim praktycznie całkowicie wykluczony jest czas przestojów kserokopiarki. W firmach kilku osobowych rzadko kiedy zdarza się aby ktoś pilnował poziom zużycia materiałów eksploatacyjnych. Nagle mamy do wydrukowania ważne dokumenty na spotkanie i wyskakuje komunikat „ wymień czarny toner” – znacie to skądś ? :)
Dzięki zdalnemu raportowaniu zanim pojawi się taki komunikat, dostarczymy materiały na zapas, przez co sytuacja taka nigdy nie będzie miała miejsca !

Broszury, ulotki, książeczki – po co zlecać na zewnątrz ?

Biurowe kserokopiarki co raz częściej posiadają funkcje, kiedyś przypisane tylko i wyłącznie wykwalifikowanym punktom usługowym. Za niewielką opłatą miesięczną, twoja biurowa kserokopiarka może wykonać profesjonalne broszury marketingowe, ulotki czy instrukcje obsługi. A to wszystko będziesz mógł wykonać w każdym momencie i w dowolnym nakładzie !

 

Jeśli macie pytania odnośnie dostępnych funkcji w kserokopiarkach z przyjemnością postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Promocja
Canon iRC 3226i